آیا تریدرهای مبتدی می توانند سود کنند؟

تریدر

در همه شاخه های کاری، افراد مبتدی به عنوان کم درآمد ترین افراد شناخته می شوند. در دنیای ارز های دیجیتال و بازار های مالی بین المللی هم این مسئله صادق است. تریدرهای مبتدی به اندازه افراد با تجربه و با سابقه، دانش ندارند. آنها نمی توانند به راحتی ترید کنند و به سود زیادی دسترسی داشته باشند. تریدرهای مبتدی معمولا ضرر های زیادی داشته و در هنگام فعالیت با مشکلات خاصی مواجه می شوند. خیلی از تریدر های مبتدی هنگامی که با این شرایط و با این وضعیت رو به رو می شوند، بازار را رها کرده و به دنبال یک کار دیگر می روند. ولی شکست دلیل خوبی برای خروج از بازار های مالی نیست. همه افراد حرفه ای هم یک روز مبتدی بودند. تا کنون افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که آیا تریدر های مبتدی می توانند سود کنند یا نه؟ امروز ما قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

شرط سود تریدرهای مبتدی

بیایید تا کارمان را با شرط سود تریدرهای مبتدی شروع کنیم. فرقی ندارد که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید؛ بازار های مالی بین المللی همچون فارکس یا دنیای ارز های دیجیتال. در هر صورت شما باید به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید. شاید پروسه حرفه ای شدن شما کمی طول بکشد ولی مطمئن باشید با تلاش و کوشش همه افراد به یک تریدر حرفه ای تبدیل می شود. تریدرهای مبتدی خیلی خوب با روند های بازار و مباحث غافل گیر کننده آن آشنا نیستند. گاهی اوقات این تریدر ها حتی دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی را نیز پشت سر نگذاشته و بدون هیچ دانش و علم اولیه ای به دنیای ارز های دیجیتال یا بازار های مالی بین المللی ورود پیدا می کنند.

داشتن دانش خوب و تمرین، به عنوان مهم ترین شرط سود تریدرهای مبتدی شناخته شده است. شما باید به خوبی تمرین کنید و کتاب های آموزشی یا دوره های آموزشی را پشت سر بگذارید. یک تریدر مبتدی نباید به راحتی نا امید شود و از بازار خارج شود. حتی تریدر های حرفه ای هم می توانند با یک اشتباه چند هزار دلار ضرر بکنند. پس برای موفق شدن شما نباید از ضرر یا شکست بترسید. فقط کافی است که نقاط حساس را علامت گذاری کنید و آنها را در ترید های بعدی خود مد نظر قرار دهید. خیلی از تریدر های تازه وارد و مبتدی از مواردی همچون سیگنال استفاده می کنند. ا فرادی که دانش خوبی ندارند و دوست دارند تا کمی سرمایه اولیه به دست بیاورند، با استفاده از سیگنال های رسمی و خوب می توانند پروسه موفقیت خود را سریع تر بکنند.

دوره های آموزشی و بالا بردن میزان سود تریدر ها

همانطور که گفته شد، خیلی از تریدر ها بدون گذراندن دوره های آموزشی و خواندن کتاب های مربوط به ترید و معامله وارد بازار های مالی می شوند. این افراد فقط به خود و سرمایه شان آسیب جدی وارد می کنند. شاید چند بار به صورت اتفاقی و شانسی سود زیادی نصیب این افراد شود ولی، بی شک تریدرهای مبتدی که هیچ دوره آموزشی ندیدند و با مباحث تخصصی بازار های مالی آشنایی ندارند، با مشکلات و ضرر های زیادی رو به رو خواهند شد. شرکت در دوره های آموزشی و مطالعه در زمینه اقتصاد به افراد کمک می کند تا دانش وسیعی در این زمینه به دست بیاورند.

تریدر-مبتدی

بر خلاف باور عمومی که فکر می کنند مهم ترین عامل موفقیت در بازار های مالی تجربه است، دانش نقش مهمی را در موفقیت تریدر ها ایفا می کند. کسی نمی تواند نقش تجربه در موفقیت تریدرهای مبتدی را انکار کند. ولی ترکیب تجربه با اطلاعات فنی و دانش بالا است که موفقیت را برای تریدر ها به همراه دارد. داشتن دانش خالی یا اقدام برای کسب تجربه بدون دانش می تواند از همان ابتدای کار ضرر های سنگینی را به شما وارد کند.

ضرر هایی که گاهی اوقات همه سرمایه شما را از بین می برند. خیلی از تریدر های حرفه ای و موفق در شاخه اقتصاد تحصیل کرده اند. در نتیجه، برای موفقیت در زمینه ترید، بهتر است که کتاب های مالی زیادی را مطالعه کنید و در دوره های آموزشی متنوعی شرکت نمایید. هرچه دوره آموزشی که شما آن را انتخاب می کنید مطالب مفید بیشتری را در اختیارتان قرار دهد، خیلی سریع تر به موفقیت و سود های کلان دسترسی پیدا خواهید کرد.

نکات مهم برای کسب سود تریدرهای مبتدی

شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که نود درصد تریدرهای مبتدی شکست خورده و با ضرر های سنگینی مواجه می شوند. هیچکس به صورت قطعی نمی تواند بگوید که همیشه در بازار های مالی سود داشته و هیچ ضرری نمی کند. مهم ترین مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید، اقدام های پس از ضرر است. خیلی از افراد پس از تجربه چند ضرر مختلف از بازار خارج شده و دیگر به سراغ بازار های مالی نمی روند. این پروسه کاملا اشتباه است. هنگامی که شما از ضرر ها و شکست های خود درس بگیرید، به راحتی می توانید در معاملات بعدی سود داشته باشید.

ترید-مبتدی

تریدرهای مبتدی معمولا در انتخاب نوع ترید خود کمی ضعیف عمل می کنند. شما باید به درستی نوع ترید را انتخاب کنید تا بتوانید سود خوبی داشته باشید. بهتر است که در ابتدای فعالیت خود با مبالغ نسبتا پایین و درصد های محافظ کارانه ترید کنید تا روند بازار را به خوبی درک کنید. هنگامی که به خوبی بازار را شناسایی کردید، می توانید به سراغ مبالغ بالا تر و سنگین تر بروید. توجه به ویژگی های یک تریدر حرفه ای نیز می تواند به شما کمک کند تا به سود خوبی دسترسی پیدا نمایید.

ویژگی تریدر های حرفه ای

مهم ترین دلیل موفقیت تریدر های حرفه ای، ویژگی آنها است. تریدر های حرفه ای نگرش مثبتی داشته و از انرژی منفی جلوگیری می کنند. آنها برای کسب سود بیشتر همواره اطلاعات خود را بروز کرده و کتاب های مختلفی را مطالعه می کنند. تریدر های حرفه ای عجول نیستند. آنها تا زمانی که به نقطه دلخواه خود برسند صبر می کنند. جالب است بدانید که آنها زمان و انرژی خود را مدیریت کرده و به انجام فعالیت های مختلفی همچون ورزش، تفریح و غیره می پردازند.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار ارز دیجیتال


مقالات آموزشی


تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال