ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شود

ارز-دیجیتال-بانک-مرکزی-چین

در جلسات بهاری مجمع بین المللی مالی ۲۰۲۱ (IFF) ، یائو کیان ، رئیس دفتر نظارت بر علوم و فناوری در کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC) ، گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می تواند به طور مستقیم بر روی شبکه اتریوم Ethereum یا سیستم پرداخت بلاک چین تحت حمایت فیس بوک راه‌اندازی شود. هنگام صحبت در مورد معماری عملیاتی آن:

“ما می توانیم تصور کنیم که اگر ارز دیجیتال بانک مرکزی مستقیماً بر روی شبکه های بلاک چین مانند Ethereum و Diem اجرا شود ، آنگاه بانک مرکزی می تواند با استفاده از خدمات BaaS خود، ارز دیجیتال بانک مرکزی را مستقیماً و بدون استفاده از واسطه ها در اختیار کاربران قرار دهد.”

به طور کلی ، یائو کیان هفت جنبه را ذکر کرد که باید هنگام تحقیق و توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی مورد توجه قرار گیرند: مسیر فنی، ویژگی‌های ارزش، معماری عملیاتی، تعهد بهره، توزیع، اجرای قراردادهای هوشمند و موارد نظارتی.

این مقام مسئول خاطرنشان می‌کند که ارزهای دیجیتال نمی‌توانند “یک شبیه سازی ساده” از پول های فیزیکی باشند ، و این امر یک نیاز برای ایجاد پول هوشمند است.

با این حال ، یائو کیان همچنین توجه به آسیب پذیری های قرارداد هوشمند را خواستار شد و ادعا کرد که این فناوری باید بالغ شود.

وقتی صحبت از مقررات می شود، یائو کیان خواستار ایجاد تعادل کامل بین محافظت از حریم خصوصی کاربران و اطمینان از انطباق با دستورالعمل‌های اساسی ضد پولشویی و احراز هویت مشتری (KYC) است.

پدر کریپتو “Crypto Dad” چین، یائو کیان متخصص حوزه رمزنگاری، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد در صنعت بلاکچین شناخته می شود.

او پیش از این که در سپتامبر ۲۰۱۹ با مو چانگچون جایگزین شود، در راس شعبه تحقیقاتی ارز دیجیتال بانک خلق چین (PBOC) بود.

با این حال ، او در سخنرانی خود هشدار داد که فقط نظرات شخصی خود را بیان می کند، که نظرات PBOC را نشان نمی‌دهد.

منبع : U.Today

مشاهده متن خبر به انگلیسی