بانک مرکزی هند مقررات ارزهای دیجیتال را شفاف کرد

بانک-مرکزی-هند

گفته می شود بانک هایی مانند HDFC و بانک مرکزی هند با استناد به بخشنامه رمزنگاری لغو شده RBI ، مشتریان را نسبت به حوزه رمزنگاری هشدار می‌دهند.

بانک مرکزی هند در مورد این واقعیت که گفته می شود بانک های محلی به مشتریان در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) هشدار می‌دهند ، اطلاعیه رسمی صادر کرده است.

در اطلاعیه منتشر شده در روز دوشنبه ، اشاره شده است که بانک مرکزی هند از گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه برخی بانک ها با مراجعه به بخشنامه لغو شده سه ساله RBI ، مشتریان خود را در برابر رمزنگاری هشدار داده اند، آگاه است.

در این اطلاعیه آمده است: “این اشاره ها توسط بخشنامه های فوق توسط بانک ها و نهادهای تحت نظارت به این ترتیب نیست که این بخشنامه در ۴ مارس ۲۰۲۰ توسط دادگاه عالی شریف در مورد دادخواست نوشتن کنار گذاشته شده است” دیگر معتبر نیست و قابل استناد نیست.

با این حال ، RBI خاطرنشان کرد، بانک ها و سایر موسسات مالی تحت نظارت هنوز هم می‌توانند فرآیند مراقبت دقیق از مشتری مربوط به مبارزه با پولشویی را انجام دهند و طبق قانون پیشگیری از پولشویی سال ۲۰۰۲ ، استانداردهای مشتری خود را احراز هویت کنند.

بیانیه RBI در پاسخ به گزارش رسانه‌ها مبنی بر ادعای برخی از بزرگترین بانک های هند ، مانند بانک HDFC و بانک مرکزی هند، مشتریان خود را نسبت به معامله ارزهای دیجیتال اخطار داده‌اند. برخی از کاربران ادعا کردند که بانک HDFC به دستور ۲۰۱۸ RBI مبنی بر منع تجارت ارزهای دیجیتال در هند استناد کرده است. این ممنوعیت در مارس ۲۰۲۰ توسط دیوان عالی هند لغو شد.

این خبر به عدم اطمینان حاکم در مورد وضعیت حقوقی حوزه رمزنگاری در هند می‌افزاید. در اوایل سال جاری ، منابع ناشناس ادعا کردند که دولت در حال برنامه ریزی ممنوعیت پنهانی معاملات حوزه رمزنگاری است.

منبع : CoinTelegraph

مشاهده متن خبر به انگلیسی