تحلیل فاندامنتال یا بنیادی ارز دیجیتال الگورند (Algorand)

الگورند

ارز دیجیتال الگورند (Algorand) چیست؟

Algorand یک شبکه مستقل ، غیر متمرکز و مبتنی بر بلاک چین است که از طیف گسترده ای از برنامه ها پشتیبانی می کند. این سیستم ها امن ، مقیاس پذیر و کارآمد هستند و همه ویژگی های مهم برای کاربردهای مثر در دنیای واقعی هستند.

ارز دیجیتال الگوراند همچنین یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تکنولوژی بلاک‌چین را هدف قرار داده است. این چالش شامل چگونگی ساخت پلتفرمی می‌شود که هم سریع و هم مقیاس ‌پذیر باشد، بدون اینکه غیرمتمرکز بودن را قربانی کند. تیم الگوراند می‌داند که بدون راهکاری مقیاس‌پذیر، راهی برای سازگاری گسترده با ارزهای دیجیتال وجود ندارد. این را می‌توانیم در بیت کوین و اتریوم مشاهده کنیم که محبوب هستند، اما نمی‌توانند مورد استفاده عمومی قرار بگیرند؛ این رمزارزها به این دلیل ساده برای اقتصاد مدرن خیلی کند محسوب می‌شوند.

لوگو-آلگورند-Algo

Algorand Logo

مقیاس‌پذیری بالا نباید به قیمت کاهش غیرمتمرکز بودن و امنیت تأمین شود. هر سه این ویژگی‌ها برای یک پلتفرم بلاک‌چین موفق حیاتی هستند و رمزارز الگوراند به دنبال داشتن هر سه ویژگی در پلتفرم خود و در نهایت حل کردن مشکلات سه گانه بلاک‌چین است. علاوه بر این، الگوراند هزینه محاسباتی تراکنش‌ها را کاهش داده و پلتفرمی مقیاس‌پذیر، امن و غیرمتمرکز با کارمزدهای پایین عرضه می‌کند.

بنیان‌گذاران پروژه لگورند (Algorand) چه کسانی هستند؟

سیلویو میکالی استاد علوم کامپیوتر در موسسه فناوری ماساچوست ، بنیانگذار Algorand است. او برنده جایزه تورینگ (در سال ۲۰۱۲) به دلیل مشارکت اساسی خود در نظریه و عمل در محاسبه امن دو طرفه ، پول نقد الکترونیکی ، ارزهای رمزنگاری شده و پروتکل های بلاک چین است. این امر باعث می شود او یکی از برجسته ترین سازندگان رمز ارزها در جهان باشد.

بنیان-گذار-الگورند-algo

ویژگی منحصربه‌فرد الگو چیست؟

Algorand برای سرعت بخشیدن به معاملات و بهبود کارایی ،بلاکچین ها بوجود آمده تا بتواند مشکل معاملات و تراکنش های کند بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال دیگر را برطرف کند.

  Algorand به گونه ای طراحی شده است که هزینه های کارکرد آن برای اربران بسیار پایین باشد و همچنین هیچ استخراجی (مانند فرآیند  استخراج بیتکوین که انرژی زیادی مصرف می کند) انجام نمی شود، در نتیجه این پروژه برای محیط زیست نیز بسیار مفید است و همچنین باعث شده تا راحت تر بتوان این ارز دیجیتال را دراختیار داشت و در آن سرمایه گزاری کرد.

بعلاوه،غیرمتمرکز بودن ارز دیجیتال الگوراند باعث می‌گردد تاتصمیم گیری های این بلاکچین توسط تمامی کاربران انجام شود و نه بوسیله دولت و یا موسسات بزرگ و نهنگ های بازار های مالی.

یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص Algo، وجود ترکیبی از متخصصان فنی و محققان دانشگاهی است که در کنار مدیران تجاری و بازاریابی برتر قرار گرفته اند.

تعداد و حجم ارز الگورند (Algorand)

در مجموع ۱۰میلیارد توکن Algo منتشرخواهد شد که در حال حاضر از این میزان حدود ۶.۱۴ میلیارد توکن وارد بازار شده است .

امنیت شبکه الگورند (Algorand)چگونه تأمین می‌شود؟

فرقی نمی‌کند یک بلاک‌چین چطور طراحی شده باشد، در هر حال حمله اینترنتی همیشه امکان‌پذیر است. تنها راه مبارزه با این مشکل، افزایش هزینه برای هکرها است.اما با این حال شبکه Algorand امنیت را در برابر حملات در سطح پروتکل اجماع و سطح شبکه حفظ می کند.

آیا امکان استخراج یا (Mine) الگورند (Algorand) وجود دارد؟

الگو در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده کرده است در نتیجه امکان استخراج و یا Mine  این ارز وجود ندارد اما این گروه به افرادی که مقدار خاصی از این کوین را هولد کرده باشند به عنوان پاداش کوین آلگورند می‌دهد.

الگورند

الگورند

سخن پایانی درباره الگورند (Algorand)

تیم ارز دیجیتال الگورند از نظر سرعت توسعه و همچنین فقدان باگ‌های قابل‌توجه، خیره‌کننده عمل کرده است. شبکه اصلی به سرعت افتتاح شده است و پایه کد، که همین اواخر عرضه شد، با وجود یک تیم توسعه حرفه‌ای و جدی، محکوم به مستندسازی مناسب بوده است. در این لحظه به نظر می‌رسد الگوراند هم از نظر فنی و هم تجاری در موقعیت موفقیت در فضای بلاک چین قرار گرفته باشد. اگرچه هنوز در ابتدای توسعه این صنعت قرار داریم، اما این پروژه‌ای است که ارزش دنبال کردن را دارد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار ارز دیجیتال


مقالات آموزشی


تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال