تحلیل فاندامنتال یا بنیادی ارز دیجیتال مانا (Mana)

ارز-مانا

ارز دیجیتال مانا (Mana) چیست؟

Decentraland (MANA) یا مانا خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی مجهز به بلاک چین اتریوم تعریف می کند که به کاربران اجازه می دهد محتوا و برنامه هایی را ایجاد، تجربه و از آن کسب درآمد کنند.

دراین دنیای مجازی، کاربران زمین‌هایی را خریداری می‌کنند که بعداً می‌توانند در بین آن ها جابجا شوند، بر روی آن ها سازه ای بسازند و از آن سازه درآمد کسب کنند.

Decentraland از دو توکن استفاده می کند. MANA و LAND. MANA ، که یک توکن ERC-20 است و برای بدست آوردن توکن های غیر قابل تعویض ERC-721 LAND باید سوزانده شوند. توکن‌های MANA همچنین می‌توانند برای پرداخت مبالغ خرید و فروش آواتارها، کاستوم ها و لباس‌ها، نام‌ها و موارد دیگر در بازار Decentraland استفاده شوند.

فاندامنتال-مانا

فاندامنتال مانا

بنیان‌گذاران پروژه مانا (Mana) چه کسانی هستند؟

این شرکت توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano تأسیس شد ، که هر دو از سمت های اصلی این پروژه کنار رفته اند، اما همچنان در کنار Decentraland به عنوان مشاور کار می کنند. اگرچه آریل و استبان دیگر این پروژه را هدایت نمی کنند،اما همچنان توسعه مانا ادامه دارد و تلاش ها توسط مدیریت بنیاد Decentraland انجام می‌شود.

بنیان-گذاران-مانا

بنیان گذاران مانا

ویژگی منحصربه‌فرد مانا چیست؟

 در بیشتر بازی‌های دنیای مجازی کاربران نمی‌توانند محتوای خود را ایجاد کنند اما در Decentraland می‌توانید بنابراین کاربران Decentraland می‌توانند دنیای خود را ایجاد کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

برای ایجاد دارایی‌های دیجیتالی خود در Decentraland از آزادی و کنترل بیشتری برخوردار می‌شوید. برخلاف اکثر شرکت‌های بازی سازی هیچ قانونی برای سانسور وجود ندارد.

چه کارهایی می‌توانید در Decentraland انجام دهید؟

 • خرید ملک
 • چشم‌انداز خود را طراحی کنید
 • بازارخرید
 • ایجاد مشاغل
 • بازی‌های درون دنیا را انجام دهید
 • با سایر کاربران معاشرت و گفتگو کنید
  فضای-بازی-مانا

  فضای بازی مانا decentraland

  فضای-بازی-مانا

  فضای بازی مانا

تعداد و حجم ارز مانا (Mana)

در مجموع ۲,۱۹۴,۰۶۸,۲۲۷ میلیارد توکن MANA منتشرخواهد شد که در حال حاضر از این میزان حدود ۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰  میلیارد توکن وارد بازار شده است .

امنیت شبکه مانا (Mana)چگونه تأمین می‌شود؟

MANA یک توکن ERC-20 است. این به این معناست که این توکن بر روی شبکه بلاکچین اتریوم راه اندازی شده است.

اتریوم توسط یک شبکه غیرمتمرکز عظیم از ماینرها ایمن شده است که با هزاران گره همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که بلاک چین اتریوم – و در نتیجه توکن های MANA  در برابر حملات محافظت می شود.

اتریوم به عنوان یکی از آزمایش ‌شده‌ترین بلاک‌چین‌ها در حال حاضر، محبوب‌ترین شبکه برای توکن‌های رمزنگاری است که بلاک چین اختصاصی خود را ندارند.

توکن-مانا

توکن مانا

سخن پایانی درباره  (Mana)

با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای بازی های دیجیتال و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ نظیر فیسبوک در این حوزه ، به احتمال زیاد شاهد رشد تقاضای فراوان در این حوزه باشیم و مانا به عنوان یک قطب اصلی در این زمینه می‌تواند آینده ای درخشان داشته باشد.

دیسنترالند با نماد اختصاری MANA دارای ارزش بازار حدود ۳.۶۸ میلیارد دلار است و در رتبه ۳۳ بازار قرار دارد و حدود ۰.۱۹ درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارد۰ هر واحد ارزدیجیتال مانا با قیمت۰.۹۸ دلار در حال معامله است. حجم معاملات روزانه ارزدیجیتال مانا ۱.۲ میلیون دلار است. بالاترین قیمت ارزدیجیتال مانا در تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۰ بوده که قیمت این ارز در آن زمان به ۵.۹۰ دلار رسید. در حال حاضر این ارزدیحیتال از بالاترین قیمت خود ۸۰ درصد پایین تر آمده است . تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند ۱.۸۴ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۲.۱۹ میلیارد خواهد بود

۲ پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار ارز دیجیتال


مقالات آموزشی


تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال