خرید ربات معامله‌ گر ارز دیجیتال

ربات-معامله-گر-ارز-دیجیتال

خرید ربات معامله‌ گر ارز دیجیتال

ربات های هوشمند معامله‌ گر ارز دیجیتال یا ربات های تریدر (trader bot) به موضوعی داغ برای میلیون ها کاربر ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تبدیل شده است. این کاربران به دنبال راه هایی برای اتوماتیک کردن استراتژی خود و عملکرد بهتر در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

به محض ورود به این بازار جذاب، مطمئناً به استفاده از ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال ارجاع داده شده اید. این مقاله برای آسان تر شدن سفر شما به دنیای ربات های معامله گر ارزهای دیجیتال، به شما کمک خواهد کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

با خواندن این مقاله می‌توانید بهتر دلیل اهمیت ربات های معامله گر ارز دیجیتال را درک کنید. علاوه بر این می‌توانید ربات معامله گر خود را بسازید، ربات های معامله گری که در حال حاضر بازار را هدایت می‌کنند، بشناسید، و درهنگام انتخاب یک ربات معامله گر بدانید چه ویژگی‌هایی را باید درنظر داشته باشید.

هدف ربات های تریدر ارز دیجیتال چیست؟

ربات-معامله-گر-ارز-دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال، بسیار بی ثبات هستند؛ قیمت ها حتی در عرض چند دقیقه به طور چشمگیری تغییر پیدا می کنند و در نوسان هستند. از طرفی سرمایه گذاران این فرصت را دارند که در معاملات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان و در هر ساعت از شبانه روز شرکت کنند. در نتیجه به ۲ دلیل، این ویژگی ها اثربخشی معاملات ارز دیجیتال  در انسان را محدود می کنند.

اولاً، معامله گران ارز دیجیتال در بسیاری از موارد قادر به واکنش سریع نسبت به تغییرات قیمت نیستند تا بتوانند به معاملات بهینه که از لحاظ تئوری برای آن ها تعریف شده است، دست یابند. کاهش سرعت در معاملات و زمان معاملات این مشکل را بیشتر تشدید می کند.

 ثانیاً، سرمایه گذاران نمی توانند به همان اندازه که لازم است زمان زیادی را به بازار ارزهای دیجیتال اختصاص دهند تا همیشه به بهترین معاملات برسند. انجام این کار نیاز به نظارت شبانه روزی بر معاملات ارزهای دیجیتال در سراسر کره زمین دارد.

درنتیجه یکی از راه حل های اصلی، ربات ها یا ابزارهای خودکار است که از طرف سرمایه گذاران انسانی معاملات را انجام می دهند. مطمئناً، ربات ها بخش بحث انگیز بازار ارزهای دیجیتال هستند و همان طور که استفاده از آنها توجیهاتی دارد، دلایلی برای عدم استفاده از آن ها هم وجود دارد.

ربات معامله‌گر ارز دیجیتال چیست؟

ربات معامله‌گر ارز دیجیتال یک برنامه نرم افزاری است که می تواند به داده های حساب صرافی کاربران دسترسی داشته و به صورت خودکار معاملات را انجام دهد. این فرایند از طریق رایانه ها مدیریت می شود که سطحی از سرعت و دقت، که برای انسان امکان پذیر نیست را ارائه می دهند. به طور کلی هر ربات معامله گر یک استراتژی معاملاتی را اجرا می کند که بر اساس الگوریتم هایی کار می کند که توسط توسعه دهنده ربات ایجاد شده است.

ربات معامله‌گر ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ربات های معامله گر ارز دیجیتال با دسترسی به داده های صرافی که کاربر در آن حساب دارد، کار می کنند. هر کاربر با دادن API  کلید عمومی و API کلید خصوصی، دسترسی به حساب خود را برای ربات معامله گر فراهم می کند.

کلید های API

کلید-های-API-ربات-معامله-گر-ارز-دیجیتال

API ابزاری است که امکان دسترسی برنامه ها یا سرویس های خارج از صرافی را به داده ها یا ویژگی های داخل صرافی، فراهم می کند. از طریق این API ها، ربات های معامله گر می توانند آخرین وضعیت بازار را از صرافی درخواست کنند، برای یک کاربر معامله کنند یا اطلاعاتی راجع به میزان بودجه در حساب کاربر جمع آوری کنند.

دسترسی به حساب کاربری فقط زمانی مجازاست که کاربر صریحاً کلیدهای API را به یک ربات یا فرد دیگری ارائه دهد. هر زمان که بخواهید، می توانید با حذف کلیدهای API در صرافی، امکان دسترسی را لغو کنید و از این طریق امنیت حساب کاربری خود را تامین کنید.

کلیدهای API معمولاً برای ربات های معامله گر تنظیمات مختلفی دارند. دو تنظیم اصلی که برای ربات های معاملاتی مورد نیاز است، توانایی جمع آوری داده های “مانده” از حساب کاربری در صرافی شما و همچنین “معامله” است. هر صرافی سطح کنترل متفاوتی را بر روی این دو پارامتر ارائه می دهد، اما به طور کلی، همه تنظیمات متعلق به این دو دسته باید برای ربات معامله گر فعال شوند.

 توجه داشته باشید که به طور کلی هیچ ربات معامله گری نیازی به داشتن دسترسی به  “برداشت وجه” از حساب شما ندارد. اگر یک ربات معامله گر به این دسترسی نیاز داشت، در اعتماد به این ربات بسیار دقت داشته باشید زیرا ممکن است همه موجودی حساب خود را از دست بدهید.

معایب ربات های معامله گر ارز دیجیتال

نیاز به نظارت بر عملکرد ربات به صورت مرتب

با وجودی که ربات های معامله گر ارز دیجیتال بسیاری از کارها را به طور اتوماتیک انجام می دهند، شما همچنان باید به صورت مرتب عملکرد آن ها را چک کنید و نباید آن را برای همیشه رها کنید و انتظار داشته باشید که به درستی کار کنند.

شما برای تعیین قوانین درست و اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح ربات، نیاز به شناخت عمیقی از بازار ارز دیجیتال و معاملات این بازار دارید.

وجود ضعف امنیتی در برخی ربات های معامله گر ارز دیجیتال

همانطور که قبل تر اشاره کردیم ربات های معامله گر از طریق API ها معاملات ارزهای دیجیتال را انجام می دهند و با در اختیار داشتن کلید خصوصی و عمومی شما، می توانند به طور اتوماتیک کار کنند. در صورت وجود ضعف امنیتی در ربات معامله گر شما و یا در سرور‌های سرویس دهنده ربات، اطلاعات شما می تواند به راحتی هک شود و سرمایه تان به خطر بیفتد.

علاوه بر این در طی چند سال گذشته، بسیاری از ربات هایی که نوید بازدهی کلانی را به شما می دادند، کلاهبرداری بوده اند. در  به این نکته توجه داشته باشید که هر کسی که قول دهد ربات او می تواند X درصد از سرمایه شما را به شما بدهد ، به احتمال زیاد کلاهبردار است و شما باید مراقب این افراد باشید.

کدنویسی ضعیف یا نادرست ربات معامله‌گر ارز دیجیتال

ربات-معامله-گر-ارز-دیجیتال

همانطور که می دانید ربات های معامله گر ارز دیجیتال بر اساس کدی که برنامه نویسان ایجاد می کنند، اجرا می شوند. حال اگر ربات به صورت کاملا علمی و درست کدنویسی نشده باشد و یا ایرادی در کد آن وجود داشته باشد، می تواند ضرر و زیان زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اگر ربات زمان خرید یا فروش را به درستی  تشخیص ندهد و معامله ای را انجام دهد، نتیجه آن قطعا به ضرر شما خواهد بود.

انواع ربات های معامله‌گر ارز دیجیتال

انواع مختلفی از ربات های ارز دیجیتال وجود دارد. یکی از محبوب ترین انواع آن ربات آربیتراژ (Arbitrage) است. ربات های آربیتراژ ابزاری هستند که قیمت های بازار ارزهای دیجیتال را بررسی می کنند و معاملات را انجام می دهند تا از اختلافات قیمت ها در بازار استفاده کنند. از آنجا که قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین از یک صرافی تا صرافی  دیگر تا حدودی متفاوت است، ربات هایی که به اندازه کافی سریع اند، می توانند  از صرافی هایی که در به روزرسانی قیمت خود تأخیر دارند، استفاده کرده و سود بدست بیاورند.

انواع دیگر ربات ها از داده های تاریخچه قیمت استفاده می کنند و از نظر تئوری به سرمایه گذاران پیشنهاد (Signal) خرید یا فروش ارز دیجیتال را می دهند. البته ربات های دیگری هم برای انجام معاملات با توجه به ویژگی های خاصی مثل قیمت یا حجم معاملات برنامه نویسی شده اند.

ربات معامله گر هوشمند ارز دیجیتال استاک سرف (StockSurf)

ربات-معامله-گر-ارز-دیجیتال-استاک-سرف

ربات معامله‌گر ارز دیجیتال استاک سرف

ربات معامله گر هوشمند ارز دیجیتال استاک سرف (StockSurf)، رباتی است که به وسیله ارتباط با صرافی های ارز دیجیتال می‌تواند با توجه به استراتژی های هر کاربر به صورت ۲۴ ساعته و به صورت اتوماتیک، معاملات را بدون خطاهای انسانی و با تحلیل کاملا دقیق بر اساس خواسته‌ی کاربر انجام دهد.

چرا ربات معامله‌گر ارز دیجیتال استاک سرف (StockSurf) را انتخاب کنیم؟

ایمن و مطمئن

این ربات به صورت کامل بر روی سیستم شخصی کاربر اجرا میشود و ارتباطات به صورت مستقیم فقط از طریق پروتکل Https بین سیستم شخصی کاربر و صرافی برقرار می‌شود.

ساده

تمام ربات به صورت یک فایل ساده است و نصب آن به صورت کاملا ساده و بدون نیاز به تخصص قابل انجام است. همچنین دارای رابط کاربری کاملا ساده و قابل درک می‌باشد و فقط با انتخاب چند قابلیت ساده می‌توان معاملات را شروع کرد.

نمودارزنده

معامله گر ارز دیجیتال می تواند معاملات خود را از روی چارت و به صورت لحظه ای بدون نیاز به استفاده از اکانت صرافی مستقیما از روی ربات بررسی کند.

شبیه سازی معاملات زنده

معامله گر ارز دیجیتال می تواند حتی بدون اتصال ربات به صرافی استراتژی خود را به صورت کاملا مجازی بر روی بازار مورد نظر تست کند تا قبل از استفاده از استراتژی خود بر روی بازار واقعی از آن مطمئن شود. این کار باعث می‌شود ریسک از دست رفتن سرمایه برای او به حداقل برسد.

شبیه سازی استراتژی

معامله گر ارز دیجیتال، می‌تواند استراتژی مد نظر خود را بر روی اطلاعات و نمودار گذشته ی سهم یا ارز مورد نظر با استفاده از وصل شدن به بانک اطلاعاتی ما برسی کند و ربات به صورت اتوماتیک مقدار سود یا ضرر استراتژی را در بازه زمانی انتخاب شده توسط کاربر تخمین بزند.

انجام معاملات همزمان

معامله گر ارز دیجیتال می‌تواند با تقسیم بندی سرمایه خود برای هر سهم مقدار مشخصی را در نظر گرفته و هم زمان چند ارز را معامله کند که باعث می‌شود کاربر فرصت های معاملاتی در بازار را از دست ندهد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار ارز دیجیتال


مقالات آموزشی


تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال