معرفی چهار صرافی ارزهای دیجیتال معروف

صرافی-ارزهای-دیجیتال

مهمترین نگرانی در زمان خرید و فروش بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر، ایمنی و امنیت است.
این که آیا شما قصد خرید و سرمایه گذاری دارید، می‌خواهید مرتباً تجارت کنید،به ناشناس بودن یا حفظ حریم خصوصی علاقه مندید، یا اینکه حتی فقط سادگی پرداخت برایتان مهم است، صرافی ارز دیجیتال که تو این پست به شما معرفی می‌کنیم می‌توانند بهترین گزینه برای هر نوع خواسته شما باشند.

صرافی ارز دیجیتال Binance

لوگو-تجاری-صرافی-ارزهای-دیجیتال-بایننس

Binance Logo

صرافی ارز دیجیتال Binance، یکی از صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال فوق العاده محبوب است که فقط حدود سه سال است که از فعالیت آن میگذرد اما توانسته است به سرعت بخش بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌ شده را به خودش اختصاص بدهد.

Changpeng Zhao و Yi He صرافی Binance را در سال ۲۰۱۷ در چین راه اندازی کردند اما از آنجایی‌که قوانین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در چین سختگیرانه است ،آن را به ژاپن منتقل کردند و درحال حاضر دفتر مرکزی آن در مالت است.

کارمزدها در صرافی Binance

صرافی Binance هزینه معامله پایینی دارد و فقط از مشتری در هر معامله ۰.۱٪ کارمزد دریافت می کند.
اگر در معاملات از ارز دیجیتال، ار بایننس کوین (BNB)، ارز دیجیتال داخلی بایننس، استفاده بشود، کارمزدها می‌توانند تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کنند.
این صرافی ارز دیجیتال برای واریز و شارژ حساب کارمزدی دریافت نمی‌کند اما برداشت‌ها از این صرافی دارای کارمزد است که نسبت به نوع ارز دیجیتال متغیر است.

دلایل محبوبیت Binance

یکی از دلایل اصلی محبوبیت Binance  ارائه طیف گسترده ای از ارزهای دیحیتال  که بیش از ۲۰۰ مورد است و شامل ارزهای دیجیتال قابل توجهی مثل Ethereum ، Litecoin و حتی Zcoin که کمتر شناخته شده است.
صرافی Binance بیشتر مناسب افرادی است که مایل به خرید و فروش یا سرمایه گذاری بر روی altcoin ها هستند زیرا بیشترین حجم معاملات صورت گرفته در این صرافی روی این ارزها اتفاق می افتد.

به یاد داشته باشید که بایننس به‌ صورت رسمی اعلام کرده است که کاربران کشورهای تحریم‌شده از جمله ایران، نمی‌توانند به خدمات این صرافی دسترسی داشته باشند.
بااین‌حال برخی از کاربران ایرانی گزارش کرده‌اند که با استفاده از تغییر آی‌پی خود موفق به انجام معاملات در این صرافی ارزدیجیتال شده‌اند.

صرافی ارز دیجیتال Coinbase

صرافی-ارزهای-دیجیتال

لوگو تجاری صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase)

این صرافی ارز دیجیتال، اولین صرافی بیت کوین ایالات متحده بود که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد. این صرافی متمرکز یک بستر مبادله ارزهای دیجیتال است که به معامله گران امکان انجام معاملات در انواع مختلف ارزهای دیجیتال و ذخیره آن‌ها در کیف پول‌های دیجیتال را می‌دهد.

این صرافی ارز دیجیتال، با یک رابط کاربری ساده، یک محیط عالی برای یادگیری افراد تازه کار فراهم می کند. Coinbase دارای لیستی در حال رشد با بیش از ۲۵ ارز دیجیتالی است که لیست کامل این ارز‌ها را میتونید در سایت www.Coinbase.com ببینید.

امنیت صرافی Coinbase

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس امنیت خوبی دارد و فقط یک درصد از دارایی‌های دیجیتالی را در کیف پول آنلاین قرار می‌دهد.
همچنین با بیمه کردن آن به شما این امکان را می‌دهد که نگران از دست دادن دارایی خود نباشید.

لازمه بدانید که صرافی ارز دیجیتال کوین بیس حدود ۶۰ کشور از جمله ایران را از لیست دریافت خدمات خودش حذف کرده است و فقط در صورت دور زدن تحریم‌ها می‌توانید به آسانی از طریق آن به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید.

صرافی Coinbase Pro

صرافی-ارزهای-دیجیتال-کوین-بیس-پرو

لوگو صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس پرو (coinbase Pro)

صرافی ارز دیجیتال Coinbase Pro مرحله بعدی Coinbase است، برای کسایی که ویژگی های پیشرفته تر از Coinbase می‌خواهند و کوین بیس را به طور کامل یاد گرفتند مناسب است.

Coinbase Pro با ویژگی های بیشتر هزینه های ارزان تری دارد و استفاده از این صراقی ارز دیجیتال برای هر کسی با حساب Coinbase رایگان است.

صرافی ارز دیجیتال CoinEx

ٌصرافی-ارزهای-دیجیتال-کوینکس

لوگو تجاری صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس (CoinEx)

شرکت CoinEx یک صرافی بین المللی ارز دیجیتال است که در اواخر سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. CoinEx مثل دو صرافی binance  و bitfinix در کشور هنگ کنگ ثبت شده است، یک برند فرعی از viaBTC است و بنیان‌گذار آن فردی به نام یانگ هایپو است.

این صرافی از چندین زبان پشتیبانی می‌کند و خدمات تجاری را به حدود ۱۰۰ کشور در جهان ارائه می‌کند.
در صرافی ارز دیجیتال کوینکس، ۶۶ ارز فعال است و رتبه ۱۶۶ دنیا رو در بین صرافی های ارزدیجیتال در اختیار دارد.

مزایای استفاده از صرافی CoinEx

از دید کلی CoinEx یک صرافی ارزدیجیتال قابل اطمینان و استفاده از پلتفرم آن برای کاربران ساده و قابل فهم است.
چه یک فرد تازه کار باشید و چه یک معامله گر با تجربه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده، حرکت و پیمایش در CoinEx برای شما آسان خواهد بود و به‌راحتی می‌توانید آموزش ترید در صرافی کوینکس را یاد بگیرید، بدون تجربه محیطی پیچیده و گنگ.

نقطه قوت صرافی CoinEx برای ایرانی‌ها

از نقاط قوت کوینکس به نسبت سایر صرافی ها می توانیم به نادیده گرفتن تحریم های بین المللی امریکا اشاره کنیم.
در حال حاضر کوینکس با کاربران ایرانی کار می کند و هیچ حسابی را نیز بدون اطلاع قبلی بلاک نخواهد کرد.

CoinEx بسیاری از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند، به ویژه سکه هایی که رای مردم را کسب می کنند بیشتر به این پلتفرم ملحق می‌شوند.
با رأی دادن به سکه ها، کاربران می‌توانند اطمینان کسب کنند که ارزهای دیجیتال مورد نظر آن ‌‌ها برای تجارت، در صرافی موجود است.

صرافی ارز دیجیتال HitBtc

ٌصرافی-ارزهای-دیجیتال-هیت-بی-تی-سی

لوگو صرافی ارزهای دیجیتال هیت بی تی سی (Hit BTC)

این صرافی ارز دیجیتال، از اواخر سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را در کشور استونی شروع کرده است.
در حقیقت صرافی ارزدیحیتال  HitBtc بوسیله آقای دیو مریل (Dave Merrill) تاسیس شده است و به عنوان پروژه ی سرمایه گذاری مشترک میان توسعه ‌‌دهنده‌ها، تریدرهای حرفه ای و متخصصای حوزه‌های مالی با سرمایه ای بالغ بر ۶ میلیون یورو فعالیت های خودش رو آغاز کرده است.

بر اساس اعلام وب سایت Coinmarketcap، حجم معاملات روزانه ارز دیجیتال بیت کوین در HitBtc نزدیک به ۳۰۰۰۰ بیت کوین است و به همین دلیل این صرافی ارز دیجیتال رو میتوانیم جزء ۱۵ صرافی برتر ارزهای دیجیتال از نظر حجم بازار (Market Cap) در نظر بگیریم.

جدا از این، HitBtc از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و در کنار آن رابط کاربری ساده ای که دارد باعث شده تا با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران و تریدرها مواجه بشود.
همچنین یکی دیگر از دلایلی که باعث شده تا این صرافی ارز دیجیتال جزء برترین صرافی های دیجیتال در سرتاسر دنیا به حساب بیابد، امکان استفاده از حساب های کاربری ناشناس در این صرافی ارزهای دیجیتال است.

کارمزد معاملات در HitBTC

در حال حاضر در این صرافی ارز دیجیتال کاربران باید برای شارژ کیف پول خود میزان کارمزد ثابتی پرداخت کنند. در حقیقت این میزان از کارمزد به ازای هر تراکنش ۰.۰۰۰۳ بیت کوین خواهد بود. از طرفی HitBTC قانونی دارد مبنی بر اینکه که اگر سپرده کاربران کمتر یا برابر با میزان کارمزد دریافتی توسط صرافی باشد، تمامی این مبلغ بعنوان کارمزد برداشته شده و به کاربر برگردانده نخواهد شد.

یکی از خصوصیاتی که HitBTC را از دیگر صرافی های ارز دیجیتال متمایز کرده، تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این صرافی دیجیتال است. در حال حاضر این صرافی از بیش از ۲۰۰ رمز ارز مختلف پشتیبانی می کند که از جمله شناخته شده ترین آن‌ها می توانیم به بیت کوین، لایت کوین، ریپل، اتریوم و … اشاره کنیم.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار ارز دیجیتال


مقالات آموزشی


تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال