ترید ارز دیجیتال چیست ؟ تریدر ارز دیجیتال کیست ؟

تریدر ارز دیجیتال

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال اصطلاحی ست که شاید این روز‌ها خیلی به گوشتان خورده باشد، که معنای آن هم معامله کردن ارزهای دیجیتال است.

تریدر ارز دیجیتال هم به فردی گفته می‌شود که در بازار های معاملاتی ارزهای دیجیتال از جانب خودش و‌ یا از جانب افراد و یا موسسه‌های ‌دیگر به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال می‌پردازد.
تریدر ارز‌‌ دیجیتال می‌تواند از جانب یک موسسه به سرمایه گذاری دارایی های آن موسسه بپردازد. در مقابل حقوق و پاداشی را از طرف آن موسسه دریافت کند، و یا اینکه با سرمایه خود کار کند که دراینصورت سود بدست آمده ازسرمایه گذاری هم متعلق به خود اوست.

تریدر ارز دیجیتال چه کاری انجام می‌دهد؟

یک تریدر ارز دیجیتال اوضاع موجود در بازار‌های مالی را تجزیه و تحلیل می‌کند و باتوجه به داده‌هایی که بدست می‌آورد به خرید و فروش و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال می‌پردازد و از نوسانات قیمت در بازار سود کسب می‌کند.

آیا ترید ارز دیجیتال یک شغل محسوب می‌شود ؟؟

ترید ارز دیجیتال، حرفه‌ایست که شاید در ابتدا ورود به آن مقداری سخت باشد، اما مسئله ای که در دنیای اقتصاد امروز مطرح است، این است که شما تا زمانی که انگیزه قوی و صبرکافی (البته علاوه بر دانش مناسب در این حوزه)، داشته باشید میتوانید با مقدار بسیار کمی سرمایه یا حتی بدون آن شروع به ترید ارز های دیجیتال کنید.

ترید ارزهای دیجیتال می‌تواند شغل تمام وقت یا پاره وقت و یا فقط فرصتی برای ایجاد درآمدی در کنار کاراصلی‌ شما باشد.

همانطور که گفتیم، هم می‌توانید از خانه و با سرمایه خودتان ترید کنید و هم می‌توانید با یاد‌گیری قوانین ترید ارزهای دیجیتال، به عنوان یک پیمانکار در موسسه های مختلف مشغول به کار بشید.در‌این‌صورت لازم نیست سرمایه ای داشته باشید و یا کارمزدی پرداخت کنید و درعین حال میتوانید درسود حاصل از معاملات شریک باشید!

برای ترید ار‌زهای دیجیتال از کجا باید شروع کنیم؟

برای این کار بهترین گزینه استفاده ازصرافی‌های ارز دیجیتال و ثبت نام کردن در آن‌ها است که درمورد بعضی از آن‌ها در مقاله های قبلی صحبت کردیم.

بعد از انتخاب کردن صرافی ارز دیجیتال مورد نظرتان، یک سری مراحل نیاز است که باید انجام بشود. این نکته رو فراموش نکنید که با توجه به تحریم‌هایی که ایران درگیر آن ‌هاست انتخاب کردن یک صرافی مناسب بسیار مهم است! و‌ بهتراست سراغ صرافی هایی بروید که ایران را تحریم نکرده‌اند تا مشکلی برای سرمایه تان به وجود نیاید.

اولین کاری که لازم است بکنید انتخاب یه کیف پول مناسب است

از آنجایی‌که ارز‌های دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارند و به صورت کدهای دیجیتالی پیچیده هستند، بهترین راه نگهداری از آنها استفاده از والت‌های دیجیتال است. والت‌های دیجیتال به دو دسته سرد (کیف پول کاغذی و سخت افزاری) و گرم (موبایلی، دسکتاپی،تحت وب) تقسیم می‌شوند که هرکس با توجه به نیاز سرمایه گذاری خود می‌تواند هریک از این والت‌ها را انتخاب کند.

مرحله بعدی انجام فرآیند احراز هویت است

تقریبا برای ثبت نام در تمامی صرافی‌های ارز دیحیتال معتبر ایرانی لازم است که فرایند احراز هویت را انجام بدهید. این کار جهت حفظ امنیت معاملات دیجیتال دراین صرافی های ارز دیجیتال و جلوگیری از سوء استفاده و کلاهبرداری از افراد می باشد.اما برای ثبت نام درصرافی‌های خارجی نیازی به احراز هویت ندارید و فقط با ثبت نام در این سایت‌ها می‌توانید فعالیت سرمایه گذاری خودتان را شروع کنید.

و مرحله آخر شارژ کیف پول و شروع به تبادل ارز‌های دیجیتاله به همین سادگی!

در این مرحله می‌توانید ترید ارز دیجیتال را شروع کنید، اما از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بازارهای دیگر بازار تازه‌ای است و سرمایه گذاری در آن ریسک بالایی دارد توصیه ما به شما این است که حتما قبل از شروع به کار به طور کامل در این باره مطالعه داشته باشید تا بتوانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

به غیراز مراجعه به صرافی‌های ارز دیجیتال، راه دومی هم برای تبادل ارزهای دیجیتال وجود دارد که آن‌هم استفاده از بازار جهانی فارکس است.

روش دوم ترید ارزهای دیجیتال

تریدارزهای دیجیتال

Forex مخفف کلمه Foreign Exchange است که به معنای تبادل ارزخارجی ست و یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است که در آن انواع ارزها یا سایر دارایی‌های مالی مثل طلا، نفت و یا ارزهای دیجیتال مبادله می‌شود. البته باید این را بدانید که مبادله ارز‌های دیجیتال در این بازار به صورت جفت ارز صورت میگیرد و فقط شامل ارزهای دیجیتال معروف مثل بیت کوین یا اتریوم و… است.

سرمایه گذارا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال دراین بازار تنها کافی است تا از طریق انتخاب یک بروکر یا همان کارگزاری مناسب به عنوان واسطه بین خودشان و بازار فارکس، یک حساب کاربری دراین بازار ایجاد کنند. بعد از آن می‌توانند ازطریق معامله جفت ارزها به فعالیت دراین بازار بپردازند.

البته از آنجایی که انجام معاملات در فارکس برای کاربران ایرانی در برخی از کارگزاری‌ها امکان پذیرنیست، انتخاب بازار فارکس برای ترید ارزهای دیجیتال خیلی توصیه نمی‌شود و بهتر است که برای این کار به سراغ صرافی‌های ارزدیجیتال برویم.